Choď na obsah Choď na menu
 


Príbeh dievčaťa, ktoré tampóny skoro zabili.

31. 12. 2010

Príbeh dievčaťa, ktoré tampóny takmer zabili
"Menštruáciu som dostala ako 14-ročná a tampóny som používala už rok, keď sme v roku 1990 išli na dovolenku k moru. Pár dní po začiatku dovolenky som sa zobudila s nie najlepším pocitom. Cítila som sa, akoby na mňa išla chrípka, a tak som povedala našim, aby šli von bezo mňa. Keď sa popoludní vrátili, cítila som sa oveľa horšie. Moja mama je zdravotná sestra a zbadala, že niečo nie je v poriadku. Zavolala lekárovi, ale on nám povedal, že je to len viróza.
V tú noc som nemohla spať. Svaly ma nesmierne boleli a začala som mať problémy s dýchaním. Mama sa bála, že mám meningitídu a zavolala záchranku.
V skorých ranných hodinách ma prijali do nemocnice. Bola som v agónii - v tom čase ma už svaly boleli do takej miery, že som sa nemohla hýbať. V ústach som mala obrovské pľuzgiere, z vnútornej strany stehna zvláštne vyrážky a moje obličky boli tesne pred kolapsom. Bolo to desivé - nevedela som, čo sa deje, a bola som taká slabá a rozrušená, že som nedokázala prestať plakať.
A potom sa jeden z lekárov spýtal, či nemám menštruáciu a nepoužívam tampón. Bolo to tak. Vybrali ho a bolo jasné, že mám syndróm toxického šoku. Ale lieky, ktoré mi po príchode do nemocnice naordinovali, zaúčinkovali, a tak som sa pomaly začala uzdravovať.
Nasledujúcich pár dní si pamä tám len matne, tak ako aj bolesť. Moja mama trávila čas tým, že mi trela ruky a nohy - toxický šok bráni krvnému obehu, a niektorým ľuďom museli amputovať prsty, ja som však mala šťastie.

Na intezívke som strávila tri dni a potom ešte týždeň v nemocnici, kým som nebola dosť silná na to, aby som znovu začala chodiť. Celý nasledujúci rok mi v chumáčoch vypadávali vlasy a lúpala sa mi koža na rukách a nohách kvô li zlému krvnému obehu. Moja pamä ť sa zhoršila a mám problémy s koncentráciou. Odvtedy som tampóny nepoužívala, lebo hrozí riziko, že by sa toxický šok mohol objaviť znova.

 

Zdroj: google.com (našla som to náhodne keď som hladala info o menzese)

 

By Woolfy - jellystar.estranky.sk

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ochh :(

(Olča, 25. 1. 2011 21:10)

Keď som to čítala normálne som sa triasla..:( Chudinka musela toho prežiť veľa zlého :(

Chúúúda :(

(Roxy, 24. 1. 2011 12:08)

Chúúúda :(

(Roxy, 24. 1. 2011 12:06)